ArthDent

 
Chronické bolesti

spôsobené preťažením a hromadením zvápenatených zrazenín v šľachách, je možné ošetriť pomocou extrakorporálnych razových vĺn.

Čo sa deje počas ošetrenia razovými vlnami ?

Terapia razovými vlnami bola pôvodne vyvinutá na rozbíjanie obličkových kameňov. Použitie razových vĺn v litotrypsii zatlačilo za posledných 30 rokov do pozadia chirurgické odstraňovanie obličkových a močových kameňov.

Razové vlny sú zvukové vlny vysokej energie, ktoré sú vytvárané špeciálnym zariadením. Tieto vlny, ktoré sú fokusované, sú zacielené do postihnutej oblasti, ktorá zapríčiňuje chronickú bolesť.

Pôsobenie razových vĺn vedie k rozpusteniu zvápenatených usadenín a k zlepšeniu zásobovania ciev, čo v konečnom dôsledku znamená vyriešenie problému.

Výrobca zariadení pre terapiu razvými vlnami, firma Healthtronics zo  Švajčiarska, parí medzi svetovú špičku v tejto oblasti.

Ako prebieha ošetrenie ?

Ošetrenie razovými vlnami sa vykonáva ambulantne. Zákrok sa vykonáva v lokálnom znecitlivení a trvá cca 30 minút. Pacient je zvyčajne už nasledujúci deň schopný vykonávať bežné pracovné aktivity. Počas prvého týždňa by mali byť vylúčené činnosti, ktoré nadmerne zaťažujú  ošetrovanú oblasť.

 

Indikácie na liečbu razovými vlnami: 

zápaly a kalcifikácie ramena

úponové bolesti šliach  - napr.tenisový alebo golfový lakeť 

výrastky na pätovej kosti 

zápaly Achilovej šľachy

zlomeniny,ktoré sa zle hoja 

pakĺby

 
ortopedické vyšetreniesonografiarazové vlny /ESWT/liečba plazmou /ACP/